Індивідуальний графік роботи працівника


◦ Трудовi вiдносини
◦ Переведення та переміщення
◦ Робочий час
◦ Неповний робочий час і скорочена його тривалість
◦ Гнучкий режим робочого часу
16 червня 2021 р.
Працівник написав заяву про переведення його з графіком роботи — перша та друга неділя місяця. Як це зробити та який скласти наказ? *

Переведення працівника можливе тільки в разі зміни назви посади (професії). У цьому випадку йдеться про зміну графіка роботи, а не про переведення.

Час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку та графіками змінності відповідно до законодавства (ст. 57 КЗпП).

Проте працівники підприємства можуть звернутися до роботодавця із проханням установити гнучкий режим робочого часу чи неповний робочий час. У таких випадках встановлюється індивідуальний графік роботи працівника.

Водночас законодавством визначена нормальна тривалість робочого часу — 40 годин на тиждень. У разі меншої тривалості запроваджується неповний робочий час (ст. 50 КЗпП).

Можливість запровадити інші режими роботи, скажімо, вахтовий метод (коли працівник може відпрацювати на вахті тиждень, 10 днів чи два тижні і потім скільки ж відпочивати) — компетенція роботодавця.

Такі режими роботи потребують обґрунтування підстав для їх введення та не запроваджуються на прохання працівника.


* Відповідь на запитання учасників  VI ВСЕУКРАЇНСЬКОГО З'ЇЗДУ КАДРОВИКІВ

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП