Перехід на виборну посаду: чи слід зберігати місце роботи


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників

Працівник-сумісник звільняється у зв’язку з переходом на виборну посаду. Чи має підприємство, на якому він працює за сумісництвом, зберігати за ним місце роботи?

Працівник, який переходить на виборну посаду, звільняється згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП. Для таких осіб ст. 118 КЗпП передбачені відповідні гарантії. Зокрема, працівникам, звільненим від роботи внаслідок обрання їх на виборні посади в державних органах, а також у партійних, профспілкових, кооперативних та інших громадських організаціях, після закінчення їх повноважень за виборною посадою надається попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою працівника, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У вищевказаній нормі закону не зазначено, на яких саме працівників (які працюють за основним місцем роботи чи за сумісництвом) поширюється така гарантія, а отже, вона стосується всіх працівників незалежно від виду укладеного трудового договору. Тож якщо працівника-сумісника було звільнено з роботи у зв’язку з переходом на виборну посаду, то після закінчення повноважень за цією посадою він має право повернутися і на основне місце роботи, і на роботу за сумісництвом на попередні посади або інші рівноцінні посади.

 

 

На запитання читачів відповідає

Ольга Панфьорова,

консультант журналу «Кадровик України»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН