Переведення працівника з одного підприємства на інше

Зворотний зв'язок

Чи можна у разі переведення працівника з одного підприємства на інше, звільнити і прийняти його однією датою?

Ні, не можна.

Переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство є підставою для припинення трудового договору за п. 5 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Таке звільнення можливо при пред’явленні працівником листа із проханням про переведення від підприємства, на яке він переводиться і згоди роботодавця, у якого він працює, на звільнення у зв’язку з переведенням. Згідно ж з п. 2.26. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та  Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, день звільнення вважається останнім днем роботи. Тому з працівниками, звільненими внаслідок переведення, трудовий договір на новому місці роботи укладається не раніше дня, наступного за днем звільнення з попереднього місця роботи. Якщо, наприклад, працівник звільняється за п. 5 ст. 36 КЗпП з підприємства 4 лютого 2019 р., що є останнім оплаченим днем роботи, то прийнятим на нове місце роботи він може бути тільки з 5 лютого 2019 р..

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН