Переведення за ініціативою працівника


◦ Трудовi вiдносини
◦ Переведення та переміщення
◦ Оплата праці
◦ Середній заробіток

 

Чи потрібно зберігати працівнику середній заробіток у разі переведення на нижчеоплачувану роботу за його ініціативою?

Так, зберігати середній заробіток потрібно, і це випливає зі ст. 114 КЗпП: у разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за ним зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення.

У …


Повний текст доступний БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП