Позбавлення права керування транспортними засобами

Відповіді на запитання

Суд позбавив працівника, який працює машиністом насіннєочисних машин, права керувати транспортним засобом. Чи доцільно вносити запис про це в трудову книжку, адже такі машини не належать до транспортних засобів?

Ні, такого запису вносити не потрібно. За вчинення адміністративного правопорушення до особи застосовується адміністративне стягнення, одним із видів якого є позбавлення спеціального права, зокрема права керувати транспортними засобами. 

Також варто наголосити, що прерогатива щодо застосування позбавлення спеціального права за порушення Правил дорожнього рух як окремого виду адміністративного стягнення належить лише суду. Якщо під час розгляду адміністративної справи суддя прийме рішення про позбавлення спеціального права, то таке рішення направляється на виконання (ст. 317 КУпАП).

Зазвичай позбавлення працівника права керування транспортними засобами є передумовою для розірвання трудового договору в разі, якщо його робота пов’язана з керуванням транспортними засобами. Отже, якщо б у наведеній ситуації працівник працював водієм автотранспортних засобів на підприємстві, то згідно з рішенням суду його потрібно було б звільнити за п. 2 ст. 40 КЗпП. 

Також підтвердженням цьому є п. 21 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про порядок розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9, відповідно до якого у випадках, коли згідно із законодавством виконання певної роботи допускається після надання в установленому порядку спеціального права (водії автомобільного та електротранспорту тощо), позбавлення цього права може бути підставою для звільнення працівника з мотивів невідповідності займаній посаді або виконуваній роботі з додержанням правил частини другої ст. 40 КЗпП.

Оскільки в наведеній ситуації працівник працює машиністом насіннєочисних машин (а це стаціонарне устаткування, а не транспортний засіб), то позбавлення водійських прав не впливає на його роботу. Зважаючи на це, він може продовжувати працювати, а до трудової книжки не потрібно вносити жодних додаткових записів. 
 

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова,

консультант журналу «Кадровик України»

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН