Скорочення сумісника

Відповіді на запитання

На підприємстві відбувається реорганізація та скорочення штату. Якщо посада, на якій працює внутрішній сумісник, скорочується, чи потрібно його попереджати про скорочення?

Так, попереджати його слід обов’язково. У разі звільнення працівників у зв’язку зі скороченням згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП потрібно дотримуватися вимог ст. 492 КЗпП. Ці вимоги стосуються всіх працівників, і винятків для сумісників немає. Тож якщо на підприємстві заплановано скорочення, то попереджати потрібно всіх працівників, посади яких скорочуються, в т. ч. внутрішніх сумісників.

Також під час скорочення як внутрішніх, так і зовнішніх сумісників часто постає питання щодо виплати їм вихідної допомоги за ст. 44 КЗпП. Якщо підприємство, на якому відбувається скорочення штату, є підприємством недержавної форми власності, то виплачувати вихідну допомогу потрібно всім працівникам, звільненим згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП, незважаючи на те, є працівник сумісником чи ні.

Виняток щодо виплати вихідної допомоги існує лише для працівників державних підприємств. Згідно з п. 8 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну України від 28.06.1993 р. № 43, який затверджено на вимогу п. 5 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 р. № 245, звільнення працівників державних підприємств, установ та організацій з підстав, передбачених законодавством, а також у разі прийняття працівника, який не є сумісником, чи обмеження сумісництва у зв’язку з особливими умовами та режимом праці з роботи за сумісництвом здійснюється без виплати вихідної допомоги.

На запитання читачів відповідає

Ольга Панфьорова,
консультант журналу «Кадровик України»
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН