Участь працівника у виборах в ролі спостерігача

Зворотний зв'язок

Працівник повідомив, що збирається брати учать у виборах Президента як спостерігач й сказав, щоб ми розраховували на його відсутність десь протягом трьох днів. Але в нас безперервне виробництво, у вказані ним дні він має працювати й замінити його наразі нема ким. Чи можемо ми за таких обставин відмовити працівникові увільнити його від роботи на вказані ним дні?

Якщо він збирається брати участь саме в ролі спостерігача, то можете.

Згідно зі ст. 68 Закону України «Про вибори Президента України» від 5 березня 1999 р. № 474-XIV (далі — Закон № 474) у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України від партій, які висунули таких кандидатів, та від громадських організацій. Такі особи мають права та обов’язки, встановлені у ст. 69 Закону № 474, але, на відміну від інших учасників виборчого процесу (зокрема, членів виборчих комісій та довірених осіб кандидатів у Президенти), законодавство не надає їм трудових гарантій. Тому якщо Ваш працівник має статус офіційного спостерігача, усі питання, пов’язані з його відсутністю на роботі, вирішуються винятково за взаємною домовленістю між сторонами трудового договору (працівником, який має намір бути офіційним спостерігачем, і роботодавцем).

Офіційні спостерігачі набувають повноважень з дня реєстрації у виборчій комісії та припиняють їх, коли Центральна виборча комісія оголосить результати виборів. Спостерігачі відвідують засідання оружних та дільничних виборчих комісій (як до виборів, так і під час підрахунку голосів на дільниці та підбиття підсумків у територіальному виборчому окрузі). Але працівник, зареєстрований як офіційний спостерігач, як вже було зазначено, має домовлятися з роботодавцем щодо своєї відсутності на роботі під час виборчого процесу (це можна зробити, приміром, шляхом надання щорічної відпустки чи відпустки без збереження заробітної плати за угодою сторін). Але оскільки Закон № 474 не передбачає гарантій у сфері праці для офіційних спостерігачів, хоча вони й беруть участь у виборчому процесі й не лише в день виборів, то роботодавець може і відмовитися задовольнити бажання працівника.

А от членів виборчої комісії роботодавець зобов’язаний увільнити від виконання виробничих або службових обов’язків за основним місцем роботи зі збереженням відповідного стажу — на весь період повноважень виборчої комісії або на частину цього періоду (ст. 29 Закону № 474). За порушення гарантій, встановлених для членів виборчих комісій, роботодавець нестиме адміністративну відповідальність. Так, у ст. 21219 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що відмова у звільненні члена виборчої комісії від виконання трудових обов’язків за основним місцем роботи на час виконання ним повноважень члена виборчої комісії тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (наразі це сума від 340 до 850 грн), а звільнення члена виборчої комісії з роботи або переведення його на нижчу посаду з підстав, пов’язаних із виконанням його обов’язків у виборчій комісії, — від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 020 до 1 700 грн).

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН