Відкликання заяви про звільнення за угодою сторін

Зворотний зв’язок

Працівник подав заяву про звільнення за угодою сторін (через два тижні після подання заяви). Минув тиждень, роботодавець видав наказ про звільнення, а працівник приніс заяву про відкликання своєї попередньої заяви. Чи можна останню заяву проігнорувати і звільнити працівника?

Так, можна.

Можливість припинення трудового договору за угодою сторін передбачено п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) й ініціювати припинення трудового договору за цією підставою може як працівник, так і роботодавець. Але навіть у випадку, коли звільнення за угодою сторін ініціює працівник, звільнення на цій підставі не є тотожним звільненню за власним бажанням (ст. 38 КЗпП). Це різні підстави припинення трудового договору, що передбачають різний порядок та оформлення звільнення працівника, різні правові наслідки для обох сторін договору.

Зокрема, після того як угоду про звільнення досягнуто і це підтверджено відповідними документами (приміром, як у Вашому випадку, заявою працівника та наказом роботодавця), жодна зі сторін не може в односторонньому порядку її відмінити. Про це прямо вказано у п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 р. № 9, де зазначається, що анулювання домовленості про звільнення з роботи за угодою сторін може мати місце лише при взаємній згоді про це власника або уповноваженого ним органу і працівника. Тобто, відмовитись від домовленості про розірвання трудового договору за угодою сторін можна лише за наявності згоди всіх сторін, тобто і працівника, і роботодавця.

Таким чином, якщо роботодавець не має бажання анулювати попередню домовленість між ним та працівником щодо звільнення останнього за угодою сторін, то працівник не може самостійно відкликати свою заяву про звільнення за угодою сторін і не має права наполягати на анулюванні попередньої згоди між ним та роботодавцем.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН