Відкликання заяви про звільнення за угодою сторін


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Звільнення за угодою сторін


Працівник подав заяву про звільнення за угодою сторін (через два тижні після подання заяви). Минув тиждень, роботодавець видав наказ про звільнення, а працівник приніс заяву про відкликання своєї попередньої заяви. Чи можна останню заяву проігнорувати і звільнити працівника?


Так, можна.

Можливість припинення трудового договору за угодою сторін передбачено п. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) й ініціювати припинення трудового договору за цією підставою може як працівник, так і роботодавець. Але навіть у випадку, коли звільнення за угодою сторін ініціює працівник, звільнення на цій підставі не є тотожним звільненню за власним бажанням (ст. 38 КЗпП). Це різні підстави припинення трудового договору, що передбачають різний порядок та оформлення звільнення працівника, різні правові наслідки для обох сторін договору.

Зокрема, після того як угоду про звільнення досягнуто і це підтверджено відповідними документами (приміром, як у Вашому випадку, заявою працівника та наказом роботодавця), жодна зі сторін не може в …


Повна версія консультації доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН