Відпустка без збереження зарплати більшої тривалості


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Відпустка без збереження зарплати


Працівниця перебувала у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, але коли ця відпустка добігла кінця, дитині встановили інвалідність. Чи можна надати працівниці відпустку більшої тривалості та які документи для цього потрібні?

Згідно з пунктом 3 статті 25 Закону про відпустки матері або іншим особам, зазначеним у частині третій статті 18 та частині першій статті 19 цього Закону, за бажанням, якщо дитина потребує домашнього догляду в обов’язковому порядку, надається відпустка для догляду за дитиною, тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку. У цьому ж пункті далі вказано, що в разі, якщо дитині встановлено категорію «дитина з інвалідністю підгрупи А» відпустка без збереження заробітної плати може надаватися до досягнення дитиною 18-річного віку. 


Для її отримання та використання працівниця окрім копії свідоцтва про народження дитини має надати на підприємство підтвердні документи. Це може бути довідка медичного закладу про те, що дитина потребує домашнього догляду, із зазначенням строку, чи висновок медико-соціальної експертної комісії. Також вона має виявити бажання оформити цю відпустку, тож повинна написати відповідну заяву.
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП