Відпустка перед звільненням

Зворотний зв'язок

У працівника закінчується строк трудового договору, але він виявив бажання перед звільненням піти у відпустку. Проте невикористані ним дні відпустки вже перевищують кількість днів, що залишилися до кінця його трудового договору. Чи можемо ми у зв’язку з цим відмовити йому у відпустці з подальшим звільненням?

Ні, не можете.

Усі працівники, звільнення яких не пов’язано з порушенням трудової дисципліни (тобто не є заходом дисциплінарного стягнення як, приміром, систематичне невиконання працівником своїх трудових обов’язків чи прогул без поважних причин) можуть вимагати від роботодавця надання відпустки перед припиненням трудових відносин.

При цьому у разі, якщо звільнення працівника не є дисциплінарним стягненням й, відповідно, він вправі перед ним узяти відпустку, то за таких обставин працівник не зобов’язаний дотримуватися строків, установлених графіком відпусток, затвердженим на поточний календарний рік, оскільки іншої можливості використати у цього роботодавця свою відпустку в нього вже не буде. Тому і роботодавець не вправі відмовити працівнику в наданні відпустки з наступним звільненням, мотивуючи це тим, що графіком відпусток йому передбачено надання відпустки в інший період.

Окрім того, пам’ятайте, що у випадку звільнення працівника внаслідок закінчення строку трудового договору невикористана відпустка може, за бажанням працівника, надаватися йому і тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору — за таких обставин чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки (про це прямо зазначено у ч. 2 ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР).

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДІ:
найцікавіше з прямої лінії та вебінарів

 9 найважливiших тем
70 сторiнок
85 вiдповiдей

Безкоштовний спецвипуск

Доступний в електронному вигляді усім зареєстрованим користувачам