Звільнення під час проходження практики


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Навчання, практика, стажування

Практикантку, яка є студенткою професійно-технічного коледжу, було прийнято на роботу за строковим трудовим договором на час практики. Пропрацювавши три дні, вона заявила, що має бажання змінити місце практики, у зв’язку з чим хоче звільнитися за власним бажанням. Чи можна задовольнити її бажання?

Ні, така підстава для розірвання трудового договору в цій ситуації незаконна.

Оформлюючи учнів чи студентів на практику, підприємство керується Порядком надання робочих місць для проходження учнями, слухачами закладів професійної (професійно-технічної) освіти виробничого навчання та виробничої практики, затвердженим постановою КМУ від 07.06.1999 р. № 992. Згідно з цим Порядком підприємство може оформити практиканта на практику без укладення трудового договору. Але законодавством не заборонено також прийняти практиканта у штат підприємства, уклавши при цьому з ним трудовий договір.

У наведеній ситуації сторони досягли згоди щодо укладення трудового договору, та оскільки його укладено на час проходження практики, він, відповідно, є строковим. Строкові трудові договори мають свої нюанси, особливо в частині їх припинення. Так, ст. 39 КЗпП передбачено умови, за яких строковий трудовий договір може бути розірвано за ініціативою працівника. До них належать:

— хвороба або інвалідність працівника, які перешкоджають виконанню роботи за договором;

— порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного або трудового договору;

— випадки, передбачені частиною першою ст. 38 КЗпП.

Бажання практикантки змінити місце практики, а отже, і місце роботи, не належить до поважних причин, передбачених ст. 39 КЗпП. Тож жодних підстав для розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника в наведеній ситуації немає. Для того, щоб дійти згоди з цього питання, пропонуємо сторонам розірвати трудовий договір за угодою сторін за п. 1 ст. 36 КЗпП.

На запитання читачів відповідала

Ольга Панфьорова,

консультант журналу «Кадровик України»

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН