Звільнення працівника під час його перебуває на лікарняному

Зворотний зв'язок

Чи можна звільнити працівника внаслідок закінчення строку трудового договору, якщо він на момент спливу строку договору перебуває на лікарняному?

Так, можна.

Правила трудового законодавства про недопустимість звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності, встановлені у ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) поширюються лише на ті випадки, коли розірвання трудового договору відповідно до чинного законодавства провадиться з ініціативи роботодавця (статті 40 – 41 КЗпП).

Припиненню ж трудового договору у зв’язку із закінченням строку його дії перебування працівника на лікарняному не перешкоджає, оскільки таке звільнення вважається проведеним за обопільною згодою працівника та роботодавця — адже кожен з них виявив свою волю на припинення трудових відносин саме у вказаний у договорі строк у той момент, коли підписував відповідний строковий трудовий договір.

Напроти, роботодавцеві, який бажає позбавитися працівника, прийнятого на роботу за строковим трудовим договором, слід поквапитися, оскільки припинення такого договору можливе лише протягом одного дня (того, який відповідно до умов договору є останнім днем роботи працівника) — у супротивному випадку (якщо роботодавець у вказаний день не видасть наказ про звільнення працівника) трудові відносини будуть вважатися продовженими на невизначений строк (ст. 391 КЗпП). З огляду на це, роботодавцеві необхідно ретельно слідкувати за закінченням строків трудових договорів — адже пропуск строку на звільнення працівника, прийнятого на роботу за строковим трудовим договором, означає у подальшому можливість його звільнення лише на загальних підставах, передбачених для працівників, які працюють за безстроковими договорами.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН