Звільнення за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію

Зворотний зв'язок

Один з наших працівників попередив, що незабаром буде звільнятися за власним бажанням, але у зв’язку з виходом на пенсію — які існують особливості у процедурі звільнення за такою підставою?

 

Майже ніяких.

Згідно зі ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) вихід на пенсію є однією з підстав для звільнення з ініціативи працівника. Єдина відмінність від «звичайного» звільнення за власним бажанням — це те, що вихід на пенсію у ч. 1 ст. 38 КЗпП віднесено до поважних причин, через які працівник хоче звільнитися за власним бажанням. А це означає, що роботодавець зобов’язаний розірвати трудовий договір з таким працівником у строк, про який просить працівник (без 14 днів відпрацювання). Тобто якщо при «звичайному» звільненні за власним бажанням працівник повинен повідомити свого роботодавця про це письмово за два тижні до бажаної дати звільнення (і роботодавець буде зобов’язаний звільнити працівника через два тижні після такого повідомлення), то у разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (а як приклад такої поважної підстави для звільнення у ч. 1 ст. 38 КЗпП наведено, серед іншого, і вихід на пенсію), роботодавець повинен розірвати трудовий договір не через два тижні, а у строк, про який просить працівник (хоч і наступного дня).

Під «виходом на пенсію» мається на увазі досягнення працівником пенсійного віку або встановлення однієї з трьох груп інвалідності, що підтверджується документом, який засвідчує право працівника на пенсію (при цьому фактично пенсія може бути ще не оформлена — достатньо лише наявності права на неї).

До трудової книжки працівника також слід внести запис, де буде конкретизована підстава для звільнення, наприклад: «Звільнений за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію за віком, ст. 38 КЗпП України».

Звісно, також необхідно провести і остаточний розрахунок з працівником (у «звичайному» порядку) — в день звільнення слід виплатити працівникові всі суми, що йому належать, як того вимагає ст. 116 КЗпП.

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН