Чи можна надати працівнику додаткову оплачувану відпустку під час воєнного стану


16.11.2022

Чи можна працівнику, в якого щорічна основна відпустка становить 24 календарні дні, надати додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 7 календарних днів (період роботи дозволяє) під час воєнного стану?

Так, додаткові відпустки під час дії воєнного стану надаються без обмежень.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарні дні.

Зазначена норма не обмежує права працівника на одержання щорічних додаткових та інших відпусток, передбачених законодавством.
 

У той же час у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Джерело: Головне управління Держпраці у Київській області

 


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Щорічна додаткова відпустка
ДЕМО ДОСТУП