Е-лікарняні можна оплачувати без зміни статусу


Фонд соціального страхування України повідомляє, що після відновлення роботи Електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинявся на початку війни, деякі електронні "лікарняні" залишились у статусі «закритий» попри вичерпання строків.

Електронний "лікарняний" має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі — тобто через сім днів після дати закриття для "лікарняних" по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття — для "лікарняних" по вагітності та пологах.

Однак через технічні збої сьогодні е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати: якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, минуло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Лікар має можливість внести зміни до електронного "лікарняного" упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в е-лікарняному на восьмий день, є остаточною – роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування України і за кошти підприємства.

Процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України не змінилась попри воєнний стан.

Водночас, якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за "лікарняним" свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати "лікарняні" або "декретну" допомогу напряму від ФССУ. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду (контакти усіх відділень оновлюються за посиланням). 

Докладніше про можливість отримання допомоги напряму від ФССУ — тут.

Нагадаємо, саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата фінансування "лікарняних". Слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП