Е-лікарняні можна оплачувати без зміни статусу


08 квітня 2022 р.

Фонд соціального страхування України повідомляє, що після відновлення роботи Електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинявся на початку війни, деякі електронні "лікарняні" залишились у статусі «закритий» попри вичерпання строків.

Електронний "лікарняний" має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі — тобто через сім днів після дати закриття для "лікарняних" по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття — для "лікарняних" по вагітності та пологах.

Однак через технічні збої сьогодні е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати: якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, минуло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Лікар має можливість внести зміни до електронного "лікарняного" упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в е-лікарняному на восьмий день, є остаточною – роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування України і за кошти підприємства.

Процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України не змінилась попри воєнний стан.

Водночас, якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за "лікарняним" свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати "лікарняні" або "декретну" допомогу напряму від ФССУ. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду (контакти усіх відділень оновлюються за посиланням). 

Докладніше про можливість отримання допомоги напряму від ФССУ — тут.

Нагадаємо, саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата фінансування "лікарняних". Слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду.

 

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП