Опубліковано Закон про звільнення за колабораціонізм


◦ Воєнний стан
◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення
◦ Зміни в законодавстві
540

27.06.2024

4 червня Верховна Рада повторно прийняла (з правками Президента) законопроєкт № 7731 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань".  

26 червня Закон України від 04.06.2024 р. № 3768-IX підписано Президентом, а 27 червня його  опубліковано в "Голосі України". 

Законом встановлено, що роботодавцю надається право розірвати трудовий договір у разі, якщо:

  • законної сили набрав вирок суду, яким працівника засуджено (крім звільнення від відбування покарання з випробуванням) за вчинення злочину проти основ національної безпеки України;
  • працівник не виконує правил поведінки на підприємстві, в установі, організації.

Зауважимо, що звільнення у таких випадках потребуватиме попередньої згоди первинної профспілки, членом якої є працівник (відповідно до ст. 43 КЗпП).

Також ним запроваджено поняття «правил поведінки на підприємстві, в установі, організації» як додаткова складова правил внутрішнього трудового розпорядку. Відповідні правила поведінки мають містити положення, зокрема, про зобов’язання працівників про нерозголошення інформації з обмеженим доступом, у тому числі інформації, що становить державну чи комерційну таємницю, а також про умови роботи з конфіденційною інформацією.

Встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури є обов’язковим.
 

Цей Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 2 розділу II "Прикінцеві положення", який набере чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону. Тож норми Закону почнуть діяти з 27 вересня.

 


Відділ передплати
0 800 214 008

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ДЕМО ДОСТУП