Позначення часу: нюанси мовлення

Тестування з української

 

В українській мові є декілька способів позначати час. Але саме позначення часу часто спричиняє помилки у мовленні. Тож як правильно це робити, а чого варто уникати — розглянемо у цій статті. До речі, дехто вважає ці ускладнення зайвими: адже час можна записати, використовуючи просто цифри. Це так, але варто зазначити, що, по-перше, правильно записати за допомогою цифр час теж треба вміти, а по-друге, озвучувати написане цифрами все ж доведеться словами, таким чином наші поради у будь-якому випадку не будуть зайвими.

Особливості позначення часу

Як завжди, дуже багато помилок спричиняє плутанина між російськими та українськими словами. У нашому випадку, на відміну від російської мови, де слово «час» чоловічого роду, слово «година» — жіночого. Крім того, числівники, що використовуються для позначення годин — порядкові (котра?), а хвилин ― кількісні (скільки?). Тож правильно говорити не дві години, а друга година, але дві хвилини.

Досить часто з російської запозичують і прийменник в (у): заняття розпочнуться в три години. Це помилка, адже правильно використовувати лише прийменник о: заняття розпочнуться о третій годині.

Для позначення точного часу теж використовуються суто українські прийменники «на» і «за», на відміну від російської мови, в якій для позначення часу використовуються форми «пів» …


Повна версія статті доступна БЕЗКОШТОВНО для користувачів сайту

Зареєструватись

Переваги реєстрації:
Щотижневе електронне видання «Зарплата і Кадри» • Реєстрація на заходи в 1 клік • Участь у безкоштовних вебінарах

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00