Пропозиції іншої роботи працівникам, які підпадають під скорочення

Зворотний зв'язок

 

Збираємося проводити незначне скорочення штату, у зв’язку з цим виникає запитання — чи обов’язково працівникам, які підпадають під скорочення, пропонувати іншу роботу на підприємстві?

 

Якщо на підприємстві є вільні робочі місця, які можна запропонувати таким працівникам, то обов’язково.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) звільнення з деяких підстав, у т. ч. і у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників, допускається, якщо неможливо перевести працівника, за його згодою, на іншу роботу.

Зробити таку пропозицію іншої роботи роботодавець повинен одночасно з попередженням про звільнення (тобто не пізніше, ніж за два місяці до запланованого звільнення) — про це прямо зазначено у ч. 3 ст. 492 КЗпП. При відсутності ж роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві, працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до державної служби зайнятості або працевлаштовується самостійно.

Також зверніть увагу, що згідно з п. 33 Правових позицій, висловлених судовою колегією в цивільних справах Верховного Суду України у зв’язку з аналізом причин перегляду судових рішень у цивільних справах у 1996 році від 1 грудня 1997 р., при вирішенні питання про те, чи мав змогу роботодавець виконати вимоги про надання роботи працівникові, який вивільняється у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, необхідно виходити з того, що працівнику має бути запропонована наявна робота за відповідною професією чи спеціальністю і лише при відсутності такої роботи — інша наявна робота.

Що ж стосується вимог працівника про надання йому наявної роботи вищого рівня, ніж він виконував, то це питання має вирішуватися роботодавцем відповідно до загальних положень про комплектування кадрів і просування по службі. Пам’ятайте, що працівникові слід пропонувати не лише вакансії, які були на день попередження про звільнення, а й вакансії, які відкриваються протягом двохмісячного строку аж до фактичного звільнення. Порушення зазначеного порядку пропонування працівнику іншої роботи є достатньою підставою для поновлення працівника на роботі в судовому порядку.

 

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН