Відпустка без збереження заробітної плати при режимі неповного робочого тижня


◦ Час відпочинку
◦ Відпустки
◦ Відпустка за власний рахунок


Працівник, який працює в режимі неповного робочого тижня (один день на тиждень), надав заяву на відпустку без збереження заробітної плати на два робочі дні. Як оформити наказ, враховуючи те, що робочі дні працівника відокремлені в часі?


Оскільки працівник виявляє бажання отримати відпустку на два дні, відокремлені у часі, можна рекомендувати оформити це двома наказами. Тому працівник має подати дві окремі заяви.

Відповідно до ст. 56 КЗпП робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою жодних обмежень обсягу трудових прав працівників. На підставі ст. 26 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР працівник має право на відпустку без збереження заробітної плати за згодою сторін, яка надається за сімейними обставинами та з інших причин на термін, обумовлений угодою між працівником і роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік.

Із наведеної норми можна зробити висновок, що для одержання такої відпустки лише бажання працівника недостатньо, обов’язковою умовою є спільна згода сторін.

Для отримання відпустки без збереження заробітної плати працівник подає заяву на ім’я роботодавця із зазначенням строку відпустки та дати її початку. Надання відпустки без збереження заробітної плати оформляється наказом роботодавця із зазначенням підстав надання та тривалості такої відпустки.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН