Скорочення штату та звільнення раніше двомісячного терміну

Зворотний зв'язок

На підприємстві заплановано скорочення штату та чисельності працівників, усіх, кого це стосується вже попередили про звільнення (за два місяці), але один з працівників вже знайшов собі іншу роботу і просить звільнити його раніше. Виникає запитання: за якою підставою ми можемо звільнити такого працівника?

За підставою, яка вказана у заяві працівника про звільнення.

За викладених обставин працівника можна звільнити як у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників за п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), так і за власним бажанням за ст. 38 КЗпП, за угодою сторін за п. 1 ст. 36 КЗпП, у зв’язку з переведенням працівника на роботу на інше підприємство за п. 5 ст. 36 КЗпП тощо — наразі все залежить, насамперед, від бажання працівника, яке викладено в його заяві про звільнення, та у певних випадках — від наявності згоди на це роботодавця (адже, приміром, на припинення трудового договору за угодою сторін роботодавець може й не погодитися).

Так, якщо працівник, якого було попереджено за два місяці про звільнення у зв’язку зі скороченням чисельності або штату працівників, подасть заяву про звільнення за цієї підставою (тобто за п. 1 ст. 40 КЗпП) до завершення терміну попередження, то її не можна розцінювати як прохання розірвати трудовий договір за власним бажанням. Цей термін надається працівнику для можливого працевлаштування, і якщо така можливість виникла в нього раніше, то його прохання можна задовольнити й звільнити його за п. 1 ст. 40 КЗпП до завершення терміну попередження (у такому разі це не суперечитиме законодавству).

Водночас, ніщо не заважає працівникові подати й заяву про звільнення за власним бажанням за ст. 38 КЗпП чи за іншими вищевказаними підставами.

Схожа ситуація була розглянута в листі Міністерства соціальної політики України «Про звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці» від 15 лютого 2012 р. № 18/06/186-12, де зазначено, що за наявності письмового прохання працівника скоротити термін попередження про наступне звільнення, який є обов’язковим тільки для адміністрації підприємства, працівник може бути звільнений до його закінчення на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП, але може також звільнитися і з інших підстав.

 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН