Відпустка без збереження зарплати для догляду за хворим членом сім’ї

Відповіді на запитання

Працівниця впродовж двох років перебуває у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за хворим батьком і кожні 30 днів надає медичні довідки. Чи може так довго тривати відпустка без збереження зарплати?

 

Статтею 25 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено перелік випадків, у разі настання яких відпустка без збереження заробітної плати за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку. Зокрема, в пункті 10 цієї статті зазначено, що така відпустка надається працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більше 30 календарних днів. 

Передусім спадає на думку, що така відпустка обмежена 30 календарними днями, але якщо переглянути інші підстави її надання, наведені в статті 25 Закону про відпустки, то в багатьох пунктах вказано додаткове обмеження — «щорічно». Пункт 10 цієї статті такого обмеження не містить, що може означати, що працівник, надаючи кожні 30 днів довідку з медичного закладу, має право перебувати у відпустці без збереження заробітної плати значний проміжок часу. 
Але чи вигідно працівниці перебувати у такій відпустці роками? Адже в такому разі за нею зберігається лише робоче місце та право на отримання щорічної основної відпустки за цей період. Проте страховий стаж за цей період не нараховується, оскільки відсутні виплати та відрахування із заробітної плати. Тому, на думку автора, в цій ситуації працівниці потрібно пояснити, що догляд за хворим членом сім’ї є поважною причиною для звільнення за статтею 38 КЗпП, і в разі звільнення вона зможе звернутися в місцеві органи з питань соціального захисту населення із заявою про оформлення догляду за хворим членом родини, який за медичним висновком потребує стороннього догляду. Форма такої заяви затверджена наказом Міністерства соціальної політики України «Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг» від 21 квітня 2015 р. № 441.

При цьому непрацюючій особі, яка здійснює фактичний догляд за особою з інвалідністю I групи або за особою, яка досягла пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-IV (далі — Закон № 1058), та за висновком закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства, цей період зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком (п. 9 ст. 11 Закону № 1058).
 

«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН