Чи можна перенести дату звільнення у разі скорочення працівника


◦ Трудовi вiдносини
◦ Звільнення працівників
◦ Скорочення штату
◦ Соціальне страхування
◦ Тимчасова непрацездатність
13 січня 2022 р.
Працівника попередили про скорочення за два місяці, але незадовго до звільнення він захворів. Чи можна в разі скорочення перенести дату припинення трудових відносин у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю працівника?

Частиною третьою ст. 40 КЗпП роботодавцю заборонено за своєю ініціативою звільняти працівника у період його тимчасової непрацездатності. Виняток становлять випадки повної ліквідації підприємства та нез’явлення працівника на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.

Згідно зі ст. 49-² КЗпП про наступне вивільнення працівника персонально письмово попереджають не пізніше ніж за два місяці до дати запланованого звільнення. При цьому законодавством не передбачено виключення зі строку попередження працівника про наступне звільнення часу перебування його у відпустці або відсутності через тимчасову непрацездатність.

На думку Держпраці, у зазначеній ситуації звільнення працівника відбувається у перший робочий день згідно з графіком роботи після закінчення тимчасової непрацездатності.

Вдруге повідомляти працівника про припинення трудових відносин за два місяці не потрібно, адже дата звільнення переноситься не з ініціативи та не з вини роботодавця.

Але листок непрацездатності потрібно буде обов’язково оплатити повністю, оскільки його було видано ще під час перебування працівника в трудових відносинах з роботодавцем.

 


«ЗАПИТАННЯ — ВІДПОВІДЬ»

Безкоштовна пряма телефонна лінія для передплатників

0 800 214 009
044 581 57 07

Пн-Пт з 10:00 до 15:00

ПЕРЕДПЛАТА

за найкращими умовами звертайтесь у відділ передплати

0 800 214 008

або заходьте в

МАГАЗИН
ДЕМО ДОСТУП